برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

افزایش ظرفیت دانشجوی پزشکی

نوشته شده توسط irimc.org در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر علیرضا مدرکیان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که افزایش ظرفیت پزشکی هیچ مشکلی را حل نمی کند؛ اظهار کرد: اگر در برخی مناطق شاهد مشکلاتی در زمینه دسترسی مردم به خدمات پزشکان متخصص و فوق تخصص هستیم؛

این امر به دلیل توزیع نامناسب ، عدم رعایت قوانین توسط فارغ التحصیلانی که با سهمیه مناطق محروم وارد رشته های پزشکی شده اند، نبود زیرساخت های مناسب شهری در مناطق دور افتاده برای ماندگاری پزشکان و ... است.

 

وی افزود: با توجه به این که نحوه آموزش پزشکی نسبت به سال های گذشته تغییر کرده و بیشتر بر اصول پاراکلینیک به جای معاینه فیزیکی و بالینی تاکید می شود، افزایش ظرفیت پزشکی باعث کاهش کیفیت خدمات درمانی خواهد شد.

وی ادامه داد: میزان مهارت و توانمندی پزشک در تشخیص و درمان بیماری مهم است نه افزایش تعداد آنان ؛ لذا بهتر است به جای تمرکز کمیت به فکر افزایش کیفیت و توانمند سازی جامعه پزشکی برای ارائه خدمات مطلوب تر باشیم.

عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به این که حداقل امکانات رفاهی برای ماندگاری پزشکان در مناطق دورافتاده وجود ندارد؛ خاطرنشان کرد: اغلب پزشکان در کلان شهرها و مراکز استان ها مشغول به فعالیت هستند زیرا امکانات و زیرساخت های مورد نیاز برای ماندگاری همکاران در مناطق محروم و دورافتاده وجود ندارد ، بنابراین پزشکان تمایل و انگیزه ای برای رفتن به این مناطق نداشته و این ذهنیت برای عموم مردم ایجاد شده که با کمبود پزشک در کشور مواجه هستیم.

مدرکیان در پایان با اشاره به این که جامعه پزشکی مورد هجمه های گوناگون از سوی برخی رسانه ها قرار گرفته است؛ یاد آور شد: تبلیغات سوء علیه جامعه پزشکی و القای این که جامعه با کمبود پزشک مواجه بوده و متهم کردن پزشکان به تعارض منافع یا انحصار طلبی نتیجه ای جز مخدوش کردن اعتماد مردم به جامعه پزشکی ندارد.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.