برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

برای انجام تست رایگان کرونا به کجا مراجعه کنیم؟

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند می‌توانند به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید۱۹ مراجعه کنند، نحوه یافتن آدرس این مراکز را تشریح کرد.

 دکتر جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ در پاسخ به این سؤال که افراد مشکوک به کرونا باید برای انجام تست کرونا به کجا مراجعه کنند؛ اظهار داشت: افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند می‌توانند به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید19 مراجعه کنند.

آدرس مراکز تست کرونا

وی افزود: مردم می‌توانند با تماس با سامانه 4030 و یا 190 به صورت تلفنی آدرس این مراکز را سؤال کنند؛ افراد همچنین می‌توانند با جست‌وجوی "مرکز منتخب کووید19" در مسیریاب‌های «نشان» و «بلد» نزدیکترین مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید19 را پیدا و به آنها مراجعه کنند. 

با فرد مشکوک به کرونا در تماس بوده‌ایم؛ چه‌کار کنیم؟

تبریزی ادامه داد: افرادی که علائم کرونا ندارند اما با فرد مشکوک و مبتلا به کرونا در تماس بوده‌اند باید آموزش‌های لازم را دریافت و خود را ایزوله (جداسازی) کنند و با دیگران هیچ ارتباطی نداشته باشند؛ در حال حاضر در پیک کرونا هستیم و تمام افرادی که درتماس نزدیک با بیماران مبتلا به کرونا بوده‌اند باید به مدت یک هفته خود را از سایر اعضای خانواده جدا کنند و اگر در این یک هفته علائم کرونا در آنها بروز کرد، باید برای انجام تست کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کووید19 مراجعه کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: همکاران ما در مراکز بهداشت، اطرافیان بیماری که تست کرونای او مثبت شده است را برای انجام تست کرونا در محل‌های تعیین شده فراخوانی یا به درب منازل آنها مراجعه می‌کنند و از آنها تست می‌گیرند. این افراد کارت شناسایی عکس‌دار دارند که مشخص می‌کند از سوی وزارت بهداشت و یا بسیج و هلال احمر هستند.

برای انجام تست رایگان به کجا مراجعه کنیم؟

وی در پاسخ به این سؤآل که "آیا تست کرونا در مراکز جامع خدمات سلامت رایگان است؟" تصریح کرد: تست‌ها برای بیماران سرپایی در تمام سنین و در حوزه وزارت بهداشت رایگان است.

 

منبع www.tasnimnews.com

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.