برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

تزریق همزمان واکسن‌های کرونا و آنفلوآنزا خطری ندارد

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تزریق واکسن‌های کرونا و آنفلوآنزا در یک ویزیت و همزمان هیچ نگرانی ایمنی ایجاد نمی‌کند و موجب بروز یک واکنش ایمنی قوی می‌شود.

 

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از روزنامه دیلی میل، این مطالعه که روی حدود ۷۰۰ انگلیسی انجام شد،  همچنین نشان داد که تزریق همزمان این ٢ واکسن در یک بازو مشکلی ایجاد نمی کند. 

در این مطالعه به نیمی از داوطلبان هر دو تزریق به صورت همزمان تزریق شد و به نیم دیگر واکسن های آنفلوآنزا و کووید-۱۹ به صورت دُزهای جداگانه با فاصله سه هفته تزریق شدند. نتایج نشان داد که تزریق همزمان این واکسن ها تنها عوارض جانبی خفیف تا متوسط ‌ایجاد می کند.

مقامات بهداشتی انگلیس اکنون اعلام کرده اند که میلیون ها نفر از مردم این کشور می توانند همزمان با تزریق واکسن تقویتی کووید-۱۹، واکسن آنفلوآنزا نیز تزریق کنند.

بر اساس این گزارش بیش از ۳۲ میلیون نفر از مردم انگلیس واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن کووید-۱۹ در ماه های آینده است.

دوز سوم واکسن کرونا تنها ٦ ماه پس از تزریق دوز دوم این واکسن ارایه  می شود. 

«سرویس سلامت همگانی انگلیس» اعلام کرد: افرادی که واکسن تقویتی کرونا دریافت می کنند واجد شرایط دریافت واکسن سالانه آنفلوآنزا نیز هستند.

هدف از انجام این مطالعه موسوم به  ComFluCOV، تعیین این موضوع بود که آیا انجام هر دو واکسن کووید-۱۹ و آنفلوآنزا به صورت  همزمان بی خطر است و آیا عوارض جانبی به دنبال دارد یا خیر.

محققان در این مطالعه در فاصله زمانی میان ماه های آوریل و ژوئن، دومین دُز از واکسن کرونا و یکی از سه واکسن آنفلوآنزا را به ۶۷۹ بزرگسال از ۱۰ سایت سرویس همگانی سلامت انگلیس  NHS در این کشور و ولز که پیش از این اولین دُز واکسن های فایزر یا آسترازنکا را دریافت کرده بودند، تزریق کردند.

محققان این افراد را به ٢ گروه تقسیم کردند و به گروه اول که شامل ۳۴۰ نفر بود دُز دوم واکسن کووید و واکسن آنفلوانزا را در مرتبه اول به صورت همزمان تزریق کردند و سه هفته بعد به آنها یک دارونما تزریق کردند.

اما به گروه دوم داوطلبان که شامل ۳۳۹ نفر می شدند در مرتبه اول دُز دوم واکسن کرونا و یک دارونما تزریق کردند و سه هفته بعد به آنها واکسن آنفلوآنزا زدند. این محققان که سرپرستی آنها را تیمی در دانشگاه بریستول برعهده داشت، بیماران را به مدت شش هفته تحت نظر قرار دادند.

نتایج این مطالعه نشان داد که تزریق همزمان واکسن های کرونا و آنفلوآنزا تنها عوارض جانبی خفیف تا متوسط ‌ایجاد می کند و موجب بروز یک واکنش ایمنی قوی می شود.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.