برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

گفتاردرمانی وپوشش همگانی

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی ایران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خدمات گفتاردرمانی تمامی گروه های سنی را پوشش می دهد.

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: خدمات گفتاردرمانی طیف گسترده‌ای از خدمات است و کلیه گروه‌های سنی از نوزادان نارس که در بلعیدن شیر مشکل دارند تا سالمندانی که به علت اختلالاتی نظیر سکته مغزی و یا پارکینسون در گفتار و بلع ناتوان شده اند را در برمی‌گیرد.

SPEECH THERAPY

دکتر زهرا قیومی انارکی با بیان اینکه رشته گفتاردرمانی جزء رشته‌های توانبخشی است که علاوه بر ارائه خدمات توانبخشی در هر سه سطح پیشگیری از اختلالات گفتار، زبان و بلع نیز نقش برجسته ای دارد خاطر نشان کرد: این رشته با گروههای کودکان، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب برای توانبخشی بیماران ارتباط نزدیکی دارد.

وی با بیان اینکه این گروه در سال ۱۳۸۸ کار خود را آغاز و به جذب دانشجوی کارشناسی و در سال ۱۳۹۷ به جذب دانشجوی کارشناسی ارشد پرداخت و هم اکنون با پنج عضو هیأت علمی در حال ارائه خدمات است تصریح کرد: گروه گفتاردرمانی در بیمارستانهای امام رضا (ع)، قائم (عج)، دکتر شیخ، اکبر و ابن سینا خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی خود را ارائه می‌دهد.

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه یکی از مواردی که باعث نگرانی خانواده ها می شود نوعی اختلال در تکلم است که به آن لکنت در کودکان می گویند،افزود:تکرار،کشیده گویی و نشانه قفل از جمله عوامل لکنت زبان است.

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:ما به تمام خانواده ها در زمان مراجعه این نکته را تذکر می دهیم که اگر فرزندتان با ناروانی طبیعی گفتار دست و پنجه نرم می کند هیچ موقع به خاطر نحوه صحبت کردن با اضطراب و نگرانی به او نگاه نشود.

وی تاکید کردخدمات ارائه شده در بیمارستان ها بر اساس تعرفه دولتی است و از زمانی که کودک شروع به صحبت می کند،بدون هیچ گونه محدودیت سنی تیم گروه گفتار درمانی می تواند به  بیماران خدمات ارائه دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:درمان لکنت زبان مختص به زمان سنی خاصی نیست و تمام بیماران می توانند برای درمان به کلینیک های گفتار درمانی زیر پوشش مراجعه کنند تا به صورت گروهی و فردی درمان شوند.

مدیر گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که تعداد مراجعه هر فرد بستگی به نوع بیماری اش دارد،اظهارکرد: متاسفانه بسیاری از افراد پس از چند جلسه مراجعه  خسته  واز درمان خود نا امید می شوند‌و این در حالی است که برای درمان مشکلات گفتاری باید صبر و حوصله داشت.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.