برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

مبارزه برای مدارا در دنیایی خشن

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر محمد صایغ در جست‌وجوی مدارای ایمنی‌شناختی برای جلوگیری از رد پیوند

 چند وقت پیش، یکی از دوستان دکتر محمد صایغ، «یک پزشک کلیه، همکار و دوست خانوادگی» به دنبال عوارض ناشی از پیوند کلیه‌ای که سال‌ها پیش از همسرش گرفته بود درگذشت. به نظر می‌رسد که رد پیوند، چه حاد و چه مزمن، سرنوشت نهایی تمام پیوندهاست و گیرنده باید دیر یا زود انتظار آن را داشته باشد.

دکتر صایغ «به شناخت سازوکار رد پیوند و فریفتن دستگاه ایمنی برای پذیرش پیوند علاقه‌مند است، مبحثی که «در اصطلاح معروف به مدارای ایمنی‌شناختی شده است.» گروه پژوهشگران همکار او حتا از جانوران تراریخته نیز برای بررسی سازوکار رد و مدارای پیوند استفاده کرده‌اند. دکتر صایغ این روزها بیشتر بر ترویج پژوهش در سطح منطقه متمرکز است.

پروفسور محمد صائغ برگزیده مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی(ص) 2021 ، معروف به نوبل اسلامی، در رشته پزشکی و ایمنی شناسی است.

دکتر محمد ح. صایغ در حال حاضر رئیس راجا N. خوری دانشکده پزشکی و معاون رئیس در امور پزشکی در دانشگاه آمریکایی بیروت است. او در سال 2009 در این سمت منصوب شد. او از سال 2003 استاد پزشکی و اطفال در دانشکده پزشکی هاروارد و مدیر مرکز تحقیقات پیوند خانواده شوستر در بیمارستان بریگهام و بیمارستان کودکان بوستون بود.

دکتر صایغ پیشرو در زمینه پیوند ، داروهای کلیوی و تحقیقات ایمونوبیولوژی پیوندی است. در زمینه فعالیت خود ، او مشارکت قابل توجه و چشمگیری داشته است. وی بیش از 200 مقاله اصلی را علاوه بر تعداد زیادی نقد علمی ، سرمقاله و فصل هایی از چندین کتاب را منتشر کرده است. وی همچنین چندین کتاب در زمینه نفرولوژی و پیوند ویرایش کرده است.وی برنده بسیاری از جوایز و افتخارات   برجسته و معتبر می باشد.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.