برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

این بیوهکر (Biohacker)از قطره های چشم برای افزایش موقت دید در شب خود استفاده کرد.

نوشته شده توسط واحدخبرایران مدلاین در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروهی از هکرهای زیستی از کالیفرنیا با تزریق مستقیم یک کوکتل ساده شیمیایی به داخل چشم خود ،توانسته اند حس موقت بینایی در شب را برای خود القا کنند.

این روش باعث شده است که  به طرز باورنکردنی  بتوانند هرچند برای مدتی کوتاهی تا بیش از 160 فوت را در تاریکی ببینند.این گروه که معروف به  Science for the Masss هستند ، به دنبال بررسی این نکته هستند که آیا نوعی آنالوگ شیمیایی کلروفیل  [Chlorin e6 (or Ce6)]  اثر مورد انتظار را ایجاد می کند یا خیر. این مخلوط شیمیایی در برخی ماهی های اعماق دریا یافت می شود و اغلب برای درمان سرطان و شب کوری استفاده شده است.

 

در سال 2012 ، یک ماده مخلوط توسط Totada R. Shantha  ثبت شد که وقتی تجویز شده وتوسط شبکیه جذب شود ، باعث ایجاد دید در شب،یعنی  توانایی دیدن اجسام نزدیک در شرایط کم نور ، می شود.دارندگان حق ثبت اختراع ادعا کرده اند که استفاده از این ماده برای درمان اختلالی که به شب کوری (night blindness) معروف است ، و همچنین برای بهبود بینایی در افراد سالم ، خطر نداشته است. اساساً هکرهای Science for the Mass از همین فرمول استفاده کرده اند ،ولی با افزودن انسولین و دی متیل سولفوکسید (که نفوذپذیری را افزایش می دهد) به محلول نمک (به طور معمول ، فقط انسولین همراه با Ce6 و سالین استفاده می شود) معجون خود را تقویت کردند. این ترکیب با تأثیر بر نحوه کار اجسام میله ای حسگر نور در شبکیه در تاریکی کار می کند.

در طول آزمایش ، گابریل لیسینا ، محقق بیوشیمی داوطلبانه در نقش خوکچه هندی قرار گرفت. جفری تبتتس ، عضو تیم ، 50 میکرولیتر Ce6 را در چشمان  لیسینا  ، در واقع درون کیسه ملتحمه چشم ، واریز نمود که  ترکیب را به شبکیه می رساند.

 لیسینا در وب سایت گروه می نویسد: "شما  لکه سیاه کمی از محلول را روی صورت من مشاهده می کنید که اندکی بیرون ریخته است."

Max Plenke ، ستون نویس اخبار   در مورد آنچه برای لیسینا اتفاق افتاد با او صحبت کرد:لیسینا به میک گفت: "برای من ، به صورت یک تاری سبز مایل به سبز در بینایی من بود که خیلی سریع برطرف شد و سپس در چشم من حل شد." تاثیر دارو در عرض یک ساعت شروع می شود. لیسینا و تبتتز تحقیقات خود را انجام داده اند و تا آنجا پیش رفته اند که مقاله ای با عنوان "مروری بر قطره های چشم در شب با استفاده از کلرین e6" ارسال کردند. البته این افراد ، گروهی هستند که کار خود را از گاراژ شروع کرده اند. بنابراین آنها به نبرد تاریکی رفتند و ابرقدرت های جدید از نوع لیسینا را بررسی کردند.آیا این روش کار کرده است؟ بلی. این یافته ها با مشاهده اشکال شروع شد ، که چیزی در حدود 10 متر دورتر قرار داده  شد. لیسینا می گوید: "من در مورد اشیائی به  اندازه دستم صحبت می کنم." این گروه خیلی زود توانستند بررسی ها  را درمسافت های بیشتری  انجام دهند ، نمادها را شناسایی نموده و سوژه های متحرک را در زمینه های مختلف شناسایی کنند.او می گوید: "در یک آزمایش دیگر ، ما به برخی گفتیم که  درون جنگل بایستند." "در فاصله 50 متری ، ما  توانستیم  بفهمیم این افراد کجا قرار دارند ، حتی اگر در کنار درختی ایستاده بودند." در هر بار از این تست ها ، لیسینا 100٪ درصد موفقیت داشت. گروه شاهد ( افرادی که تحت درمان قرار نگرفته و برای مقایسه با گروه تحت درمان مورد بررسی قرار گرفتند) بدون تجویز Ce6 ، فقط در یک سوم موارد توانستند در تاریکی شب اشیاء مد نظر را مشاهده نمایند. توصیه می شود از موادی که در این مخلوط استفاده می شود نباید روی انسان یا حیوان استفاده شود. " هدف از این مطالعه فقط برای اهداف تحقیقاتی و آزمایشی " بوده است.نکته آخر آنکه، کاربردهای  بالقوه بسیاری برای این روش  وجود دارد. Ce6 علاوه بر درمان بیماری ، می تواند برای تقویت دید در شب در سربازان ، گشت های شبانه ، پلیس ، رانندگی در شب ، کارگران کارخانه و هر کس دیگری که بعد از غروب آفتاب در کار ، مسافرت و سرگرمی دخیل است استفاده شود. 

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.