برده داری نوین آمریکا
بردگان نوین آمریکا
زایمان پس ازپیوندرحم
حاملگی پس ازپیوندرحم
داستان سه نسل
داستان سه نسل
پیوندسر
اولین اقدام برای پیوندسر

پرستارمهربان

قهرمان ملی آلمان یک قاتل است.

نشانه های سرطان
باعلامت های سرطان آشناشویم
پیوندپوست
تغییرچهره واقعی
درمان گیاهی درد
درمان دردمفاصل باطب گیاهی
خلیج همیشه فارس
سخنگوی ملت درمیان اعراب
Arrow
Arrow
Slider

کووید ۱۹؛ وزیر بهداشت سابق فرانسه به اتهام «به خطر انداختن جان دیگران» تحت پیگرد قرار گرفت

نوشته شده توسط per.euronews.com در . ارسال در خبرهای پزشکی بین الملل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آنیِس بوزَن، وزیر بهداشت سابق فرانسه که مدیریت وی در ابتدای شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته بود از سوی دستگاه قضایی این کشور به آنچه «به خطر انداختن جان دیگران» خوانده شده است متهم شد.

 

دادستانان در دیوان دادگستری جمهوری فرانسه در پایان نشست روز جمعه که به استماع سخنان وزیر سابق بهداشت این کشور اختصاص داشت، وی را به دلیل «ناکارآمدی» در مدیریت بحران همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» تحت پیگرد قضایی قرار داد.

پرونده بزرگ و فراگیر رسیدگی به «سهل‌انگاری و مدیریت نادرست بحران کرونا» در فرانسه از ژوئیه ۲۰۲۰ در دست بررسی قرار گرفت و خانم بوزن نخستین فردی است که در این ارتباط تفهیم اتهام می‌شود.

وزیر بهداشت سابق فرانسه همچنین بر اساس مستندات این پرونده در اتهامی دیگر با عنوان «خودداری داوطلبانه در مبارزه با فاجعه» در جایگاه مطلوب ‌تری به عنوان «شاهد آگاه» قرار گرفته است.

بازجویی از خانم بوزن که پیش از وزارت در سال ۲۰۱۷ به داشتن سابقه درخشان در حرفه پزشکی شهرت داشت نخستین مرحله از رسیدگی جدی به پرونده چگونگی مدیریت بحران کرونا در فرانسه به خصوص در ابتدای همه‌گیر شدن ویروسی است که بر اساس آمارهای دولتی تاکنون دست کم ۱۱۵هزار کشته بر جای گذاشته است.

آنیِس بوزَن که تا فوریه سال گذشته میلادی سکان هدایت وزارت بهداشت فرانسه را در دست داشت از جمله شخصیت‌های کلیدی و تصمیم‌ساز در نخستین موج همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» در کشورش بود.

کم اهمیت جلوه دادن شیوع ویروس کرونا

وی در زمانی که همه جهان پس از دریافت نخستین اطلاعات هشدار دهنده از شیوع یک بیماری همه‌گیر در استان ووهانِ چین نگران و بهت زده بودند در روز بیست و چهارم ژانویه ۲۰۲۰ طی سخنانی خطر سرایت ویروس کرونا و گسترش آن در کشورش را «بسیار اندک» توصیف کرده و سپس تصریح کرده بود که این تحلیل ممکن است در آینده دستخوش تغییر شود.

وی اوایل فوریه سال گذشته برای تدارک کارزار انتخاباتی خود جهت رقابت بر سر تصدی شهرداری پاریس از دولت خارج شد و جای خود را به اولیویه وران، وزیر بهداشت کنونی فرانسه داد.

پیگرد قضایی پس از شکست سیاسی

خانم بوزَن که اینک برای نحوه مدیریت خود در ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در فرانسه تحت پیگرد قرار گرفته ماه ژوئن سال گذشته در دور دوم انتخابات شهرداری پاریس شکست خورد.

این در حالی است که آنیِس بوزَن چند روز پس از شکست در دور اول انتخابات و هنگامی که قرنطینه سراسری در فرانسه اعلام شده بود در گفتگو با روزنامه لوموند جمله‌ای را به زبان راند که سر و صدای زیادی به پا کرد. وی گفته بود: «وقتی وزارت را ترک کردم، گریه‌ام گرفته بود زیرا می‌دانستم موج سونامی (از بیماری) در مقابل ما قرار گرفته است.»

وی در ادامه و در خصوص برپایی انتخابات گفته بود: «من از ابتدا تنها به یک چیز فکر می‌کردم و آن هم ویروس کرونا بود. ما می‌بایست همه چیز را متوقف می‌کردیم.»

اظهاراتی که در نشست ژوئن سال ۲۰۲۰ در کمیسیون تحقیق مجلس فرانسه در خصوص مدیریت بحران کرونا تکرار شد.

وی مدعی است که قبلا در ماه ژانویه به کاخ الیزه و دفتر نخست وزیری در خصوص خطر بالقوه شیوع ویروس کرونا هشدار داده بود.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.