بیماری های مادرزادی متابولیسم
چگونه د راپیدمی کورونا، زایمان کنم.
چندقدم به سوی حافظه بهتر
هردارویی ، مفیدنیست.
آلزایمرچیست ؟
بزرگان ایمنولوژی
با مزاج خود آشنا شویدم
Arrow
Arrow
Full screenExit full screen
ArrowArrow
متابولیسم اشتباه
اختلالات متابولیسم مادرزادی چیست
استرس کروناویروس
چگونه با استرس ناشی ازکرونا مقابله کنیم.
ویروس تاجدار
بیماری قدیمی ، تظاهرنوین
دستورالعمل کورونا و زنان حامله
توصیه هایی برای زایمان بهتر
تقویت حافظه با مواد طبیعی
چی بخورم
داروهای قاتل
مراقب داروهاباشید.
فراموشی
بدترین بیماری پایان عمر
چهره های دنیای ایمنی
سرگذشت ایمنی ازابتدا تا کنون
مزاج
ساختار طبیعی بدن
Shadow
Slider

نشت 59

آغاز پنجاه و نهمین کنگره بین‌المللی جامعه علمی دندان‌پزشکی ایران مطلب ویژه

صبح روز دوشنبه دوم اردیبهشت پنجاه و نهمین کنگره علمی جامعه دندان‌پزشکی ایران در محل سالن اجلاس با حضور اساتید پیشکسوتان و دندان‌پزشکان از سراسر کشور آغاز به کار نمود.

در روز اول کنگره سه پانل در سالن اصلی و سه پانل در سالن آمفی‌تئاتر اجرا شد.

درکناراجرای پانل‌های علمی نشست هماهنگی مراکز نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی دندان‌پزشکی با حضوردکترعلی تاجر نیا رئیس هیئت‌مدیره جامعه علمی دندان‌پزشکی ایران دکتر بهزاد فرخ‌زاد رئیس کنگره دکتر رضا بیات موحد مسئول کمیته نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی جامعه دندان‌پزشکی ایران و بیش از پنجاه نهاد خیریه از سرتاسر کشور در سالن شهریاری برگزار شد.

 ابتدا دکتر فرخ‌زاد رئیس کنگره ضمن خوشامد به حاضرین با اشاره به تِم کنگره که دانش و اخلاق است اظهار داشت: دانش به‌منزله زیربنای پیشرفت جامعه بشری و اخلاق نیاز استفاده صحیح از آن دانش در جهت رفتار انسانی است. طبیعتاً بخش اعظمی از فعالیت‌های شما فعالیتی انسانی است. در حقیقت مسئولیت انسانی و اخلاقی ما را در قبال جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم نشان می‌دهد. امیدوارم نتیجه دورهم جمع شدن ما رسیدن به یک تفکر همکاری و جلوگیری از تشتت و موازی کاری باشد و بتوانیم به هدف اصلی که حل مشکلات جامعه است برسیم.

در ادامه دکتر تاجر نیا با اشاره به تِم کنگره (اخلاق) مهم‌ترین بحث در کنار اخلاق را نیکوکاری دانسته و الزام پرداختن به آن را یادآوری نمود. ایشان با اشاره به فعالیت‌های کمیته نیکوکاری در طی چند سال گذشته و با توجه به برخی فعالیت‌های موازی در عرصه نیکوکار بیان داشت:

با پیشنهاد کمیته نیکوکاری و با تصویب هیئت‌مدیره توافق گردی تا به‌منظور آشنایی گروه‌های فعال در حوزه نیکوکاری در این کنگره یک نشست هماهنگی داشته باشیم. این نشست عمدتاً در مورد گروه‌هایی است که در حوزه دندان‌پزشکی یا سایر موارد فعالیت نیکوکارانه دارند. در این نشست با فعالیت سایر گروه‌ها و گروه‌های هدف آن‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند آشنا خواهیم شد. واقعت این است آن‌طور که بایدوشاید فعالیت این مجموعه‌ها به‌درستی معرفی نشده است. اینکه چه بخش‌هایی چه سرویس‌هایی را به چه گروه هدفی ارائه می‌دهند هنوز تجمیع و هماهنگ نشده است. ما در همین جریان سیل اخیر نیز این تجربه را داشتیم که عدم شناخت از فعالیت‌های مختلف باعث موازی کاری و عدم هماهنگی شده است.

ما در انجمن و کمیته نیکوکاری به این نتیجه رسیدیم که در حوزه فعالیت‌های خیرخواهان نیاز به هماهنگی داریم. البته هر مجموعه‌ای مدیریت‌های خود را خواهد داشت اما آشنایی و هماهنگی با سایر فعالیت‌ها باعث می‌شود هم‌گروه‌های هدف به درست هدایت و راهنمایی شوند وهم موازی کاری صورت نگیرد. محور بحثمان هم ارائه خدمات دندان‌پزشکی توسط مراجع متفاوت است. بعضی از خیریه‌ها موضوعشان دندان‌پزشکی نیست همکاران دندان‌پزشک یا پزشک درمجموع مؤسسین آن مجموعه هستند. به‌طورکلی بیشترین میزان خیرین در حوزه پزشکی مربوط به دندان‌پزشکان است. امروزه مقوله نیکوکاری از مفهوم لطف در حق بخشی از نیازمندان فراتر رفته است.

امروزه بحث مسئولیت اجتماعی است. بحث این است که ما وظیفه‌داریم در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم با توجه به اینکه بخشی از شهروندان این جامعه نه‌فقط در کشور ما در سراسر دنیا نیازمند ارائه خدمات هستند خدمات مناسب ارائه نماییم. ما به دلیل شغل و برای شکرگزاری نسبت به توانایی‌هایی که به ما عطاشده است در قبال نیازمندان مسئول هستیم. به همین جهت با پیشنهاد کمیته نیکوکاری و با تصویب و هیئت‌مدیره هم مصوب کرد که نامش به‌عنوان نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی تغییر نماید. خوشحالم که در ادامه مسیر بتوانیم هماهنگی داشته باشیم.

در ادامه جلسه دکتر بیات موحد گزارش کوتاهی از فعالیت سایت‌های نیکوکاری کمیته نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی ارائه نمود.

قابل‌ذکر است در حال حاضر کمیته نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی جامعه دندان‌پزشکی ایران در موسسه زنان سرزمین خورشید، انجمن صرع ایران، جمعیت امام علی، موسسه خیریه رعدالغدیرو مدرسه جعفری واقع در خیابان تختی کلینیک‌های دندان‌پزشکی به‌منظور ارائه خدمات به گروه‌های نیازمند دایر نموده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398 ساعت 19:05
 • اندازه قلم
 • ویدیوی هفته
 • درمانگر اماکشنده :

  پزشکان قاتل >

  باشگاه خبرنگاران ایران مدلاین :بر اساس گزارش نگران کننده ای

  بیشتر
 • نام آوران ازیادرفته :

  قطب الدین شیرازی >

   

  محمود بن مسعود بن مصلح به قطب الدین شیرازی

  بیشتر
 • تماشاگه اسرار :

  موزه ملی تاریخ علوم پزشکی >

  موزه علوم پزشکی ایران در سال ۱۳۸۰ ودر واپسین روزهای وزارت

  بیشتر
 • نام آوران ازیادرفته :

  جبرئیل بن عبیدالله بن بختیشوع >

   

  او نوه بختیشوع دوم (متوفی ح۱۸۵) بود. پدر جبرئیل

  بیشتر
 • مرکزآموزش پزشکی :

  دانشگاه علوم پزشکی تهران >

  یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران و تحت پوشش وزارت بهداشت،

  بیشتر
 • تمدن گمشته :

  شهرسوخته >

   

  در روزگاران دور که بشر تازه یک‌جا نشین شده

  بیشتر
 • 1
 • همه
 • عصرجدید
 • پیش فرض
 • عنوان
 • تاریخ
 • تصادفی
بارگزاری بیشتر کلید شیفت نگه دارید. تمامی خبرها

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.