اخبار مهم پزشکی و بهداشت

پنجاه سال پس از ثبت تصویر «دختر ناپالم» در ویتنام؛ عکاس و دختر قربانی از آن روز می‌گویند

زمانی که هواپیماهای جنگی طی طرح گسترش دموکراسی آمریکایی  در ژوئن ۱۹۷۲ روستایی در ویتنام را با بمب‌های حاوی «ناپالم» بمباران کردند، عکاسی تصویری را ثبت کرد که به نماد وحشت جنگ تبدیل شد: دختر کوچک ویتنامی برهنه و وحشت‌زده در حال فرار بود. این عکس یکی از چشمگیر‌ترین عکس‌های قرن بیستم توصیف شده است.

ادامه مطلب...

اظهارات می ماسک درباره «کرم ضد پیری» خبرساز شد

می ماسک، از چهره‌های سرشناس دنیای مد و فعال حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی و همینطور مادر ایلان ماسک بنیانگذار شرکت تسلا، با اظهارات جدیدش در نیویورک درباره «بی‌اثر بودن» یک محصول بهداشتی خبرساز شد.

ادامه مطلب...

آنچه باید درباره بیماری جاستین بیبر بدانید

جاستین بیبر، خواننده مشهور کانادایی روز شنبه اعلام کرد که به یک بیماری نادر مبتلا شده که نیمی از صورت او را فلج کرده است.

ادامه مطلب...

حضور گروه پزشکی مجمع داوطلبان درمانگر(مدد) در منطقه صفر مرزی خرمشهر و محل ریزش ساختمان متروپل آبادان

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی ؛ مجمع داوطلبان درمانگر (مدد) با دستور دکتر محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی تشکیل و در سومین سفراستانی خود برای ارائه خدمات داوطلبانه به مردم نیازمند، راهی خرمشهر شد.

ادامه مطلب...

آیا اعمال دندانپزشکی روزه‌ را باطل می‌کند؟

افراد روزه‌دار در ماه رمضان با این تفکر که انجام کارهای مربوط به دندان‌پزشکی روزه را باطل می‌کند پیگیر دوره درمان خود نمی‌شوند، در این باره نظر مراجع تقلید را بخوانید. ادامه مطلب...

مقاله نتایج فاز سوم کارآزمایی پاستوکووک در مجله معتبر بین‌المللی پذیرفته شد

تهران- ایرنا- رییس انستیتو پاستور ایران گفت: مقاله حاصله از نتایج مطالعه فاز سوم کارآزمایی واکسن کرونا پاستوکووک در ایران، در مجله‌ای با اعتبار علمی بسیار بالا و بین المللی پذیرش شده است و به زودی منتشر می شود.

ادامه مطلب...

پزشک متخصص زنان در هلند پنهانی از اسپرم خود برای باردار کردن ۲۱ زن استفاده کرد

مقامات بیمارستانی در شهر لایدن هلند تایید کرده‌اند که یک پزشک متخصص هلندی شاغل در این بیمارستان از اسپرم خود برای لقاح مصنوعی و باردار کردن ۲۱ زن استفاده کرده است.

ادامه مطلب...

مرگ ۲۴ نفر در آرژانتین در اثر استفاده از ماده مخدری که برای فیل‌ها استفاده می‌شد

بازرسان آرژانتینی توانستند روز پنج‌شنبه مادۀ مخدری را شناسایی کنند که با کوکائین تقلبی آمیخته شده بود و هفته گذشته باعث مرگ ۲۴ نفر در حومه شهر بوئنوس آیرس شد.

ادامه مطلب...

پزشک بچه دزد در اسپانیا گناهکار شناخته شد اما مجازات نمی‌شود

پزشک هشتاد و پنج ساله ای که سالها پیش به دلیل بچه دزدی در زمان حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو در اسپانیا از سوی دادگاهی در این کشور گناهکار شناخته شده بود ادامه مطلب...

رسوایی در هلند؛ یک پزشک با استفاده از اسپرم خود ۴۹ بار پدر شد

نتیجه آزمایش‌های «دی ان ای» نشان می دهد که رئیس سابق یک بانک اسپرم در هلند پدر ۴۹ کودک است. ادامه مطلب...

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.