پایگاه ها : اعتیاد

در . ارسال در منابع ومراجع

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پایگاه های خبری ودرمانی مرتبط با اعتیادوشیوه های درمانی آن

مرکزملی مطالعات اعتیاد

http://incas.tums.ac.ir

مرکز مطالعات اعتياد در اجرای يکی از اهداف استراتژيک خود مبنی برتربیت نيروی متخصص در زمينه درمان های دارويی و غير دارويی سوء مصرف مواد مختلف برنامه آموزشی در زمينه های گوناگون ارائه می دهد.

مرکزتحقیقات اعتیادپژوهی (پژوهشکده اعتیاد)

http://addiction.khuisf.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان مبادرت به تاسيس پژوهشكده اعتياد نموده است و در اين راستا با هماهنگي ستاد مبارزه با مواد مخدر با تصويب خط مشي ها براي دانشجويان، در زمينه پژوهشي، آموزشي و يشگيري از اعتياد و تبليغات عليه مواد مخدر اقدام مي نمايد.

اعتیادپژوهی : فصلنامه علمی وپژوهشی سوء مصرف مواد

http://www.etiadpajohi.ir

نشریه الکترونیکی دفترتحقیقات وآموزش ستادمبارزه باموادمخدرریاست جمهوری

فصلنامه علمی – ترویجی سلامت اجتماعی واعتیاد

http://www.sh-addiction.ir

نشریه الکترونیکی وابسته به ستادمبارزه با موادمخدر

پورتال ستادمبارزه باموادمخدر

http://www.dchq.ir

وظابف ستادشامل سیاستگزاری ، برنامه ریزی ،هماهنگی ونظارت درتمامی ابعادنظیرمقابله با ورودموادمخدر،عرضه ومصرف آن واقدامات فرهنگی ، تبلیغات ، آموزش عمومی وکاهش تقاضا وسرانجام درمان وبازپروری بیماران است.

طب اعتیاد

http://home.pjam.ir

مخاطبان این فصلنامه، تمامی فعالان و متخصصین حوزه های مرتبط با اعتیاد و مصرف مواد هستند که طیف وسیعی از درمانگران، روان‌پزشکان، پزشکان، روانشناسان، مددکاران، پرستاران، گروه‌های خودیار، سیاستگذاران، متخصصان ارتباطات سلامت و جامعه شناسان فعال و علاقه‌مند کشور را شامل می‌شود.

همراه : همراه هم به سوی بهبودی ازاعتیاد

http://www.hamrah.co

همراه يك وب سایت اطلاع رسانی و آموزشی است كه اطلاعات مربوط به بيماری اعتياد و تاثيرات آن بر اعضای خانواده را در اختيار جامعه ایرانیان و فارسی زبانان سراسر جهان قرار می دهد.

اولین کنگره سراسری اعتیادورفتارهای پرخطر

http://1arckhu.ir

اولین کنگره سراسری اعتیاد و رفتارهای پرخطر با هدف بررسي علمي اين معضل بزرگ بابررسی از زواياي مختلف توسط دانشجويان، پژوهشگران و اساتید، شناساندن جنبه­هاي مختلف اعتياد، مشکلات متعدد روان­شناختي و آسيب­هاي اجتماعي همراه با آن به دانشجويان به منظور توانمندسازي و ايمن نمودن اين قشر در برابر سوء مصرف مواد ، که بصورت ملی برگزارمی شود.

اعتیاد: آژانس خبری اعتیاد

http://adna.ir

پایگاه خبری اعتیاد یك تارنمای مستقل می باشد که امور حرفه‌ای آن توسط عده‌ای از بهبودیافتگان از اسارت اعتیاد و فعالان دانشگاهی انجام می‌پذیرد.راهبردهای اجرائی این پایگاه خبری با توجه به‌توان تجربی میدانی و عملی این فعالان تدوین گردیده است

کنگره 60

http://www.congress60.org

كنگره 60 به منظور رهايي معتاديني كه همواره خواستار رهایی از اعتياد بوده اند و راه حل منطقي براي درمان خود پيدا نكرده اند تشكيل گرديده است اين كنگره بر اساس اصل پذيرفته شده كمك يك فرد رها شده از اعتیاد به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد متشكل شده است . اساس كار ما بر مبناي محبت ، عقل و ايمان است . در جلسات هر عضو راجع به تجربه و دانش خودش در مقوله اعتياد سخن مي گويد و از نصيحت كردن پرهيز مي نمايد

پیشگیری نوین ، پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری اولیه ازاعتیاد

http://www.pishgirinovin.com

هداف این سایت، ارتقای امر اطلاع رسانی هدفمند و نیز افزایش سطح دانش تخصصی معلمان، اساتید، دانش آموزان و دانشجویان در امر پیشگیری از اعتیاد به منظور گسترش فرهنگ پیشگیری در محیط های آموزشی می باشد.

ایرسا :موسسه دانش اعتیادوروان شناسی

http://home.iranirsa.com

موسسه دانش اعتياد و روانشناسي «ايرسا» يك موسسه آموزشي، پژوهشي و درماني است كه با نظر به وضعيت رو به تغيير اعتياد و بهداشت و روان و لزوم آموزش مهارت هاي لازم براي مداخله در آن ، با هدف ارتقاي سطح علمي و اجرايي دانش اعتياد و روانشناسي ، نشر دانش بومي و رفع نياز هاي تخصصي درمانگران و كارشناسان ، توسط گروهي از اساتيد مجرب دانشگاه ، پژوهشگران و كارشناسان صاحب نظر اين حوزه از علم بنيان نهاده شده است.

رهانیوز:معرفی انواع موادمخدرسنتی

http://www.tarikhaneh.com/raha/mokhaderha/etiyad0.htm

آشنائی کامل با ترکیب ونحوه اعتیادبه موادسنتی شامل تریاک،هروئین،حشیش،کوکائین،ماری جوانا، وخشخاش

مرکزتحقیقات اعتیاد:دانشگاه علوم پزشکی مشهد

http://www.mums.ac.ir/rsc-addiction

تحقیقات بنیادی وکاربردی درزمینه های علمی مرتبط به سوء مصرف موادوتولیدعلم دراینرابطه بهمراه برگزاری کارگاههای آموزشی وپژوهشی درزمینه سوء مصرف موادازاهداف این مرکزاست.

الکلیسم :معرفی اعتیادبه الکل ، علائم وعوارض آن

http://www.drvalipour.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=2885

سایت شخصی دکتروالی پور، اختلالات مختلفی همچون بیماری های روانپزشکی ونیزاعتیادبه موادمختلف رامعرفی وتفسیرمی کند.

بهروزان : جمعیت مبارزه بااعتیادبهروزان

http://behroozan.ir

این جمعیت به منظورحمایت ازآسیب دیدگان اجتماعی بخصوص اعتیاد،وبعنوان یک مرکز درجه یک در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت مینماید. این سازمان شامل واحدهای خودیاری ،مددکاری و گروه درمانی است.

اعتیادوانواع آن : یاران سبز

http://www.yaranesabz.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=14

دراین وب سایت ،انواع گوناگون اعتیاد، تاریخچه اعتیاددرایران وجهان معرفی می گردد.

مرکزتحقیقات اعتیاد:دانشگاه علوم پزشکی تهران

http://150.rc.research.ac.ir

این مرکزبه منظورپژوهش های کاربردی وبنیادی ، اپیدمیولوژیک وبالینی درجهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشوروجمع آوری ، تنظیم وطبقه بندی اسناد،مقالات ومدارک مربوطه وهمچنین تربیت نیروی انسانی متخصص ومحقق درزمینه اعتیادفعالیت می کند.

درباره ی ایران مدلاین

IranMedline

باسلام مدیریت سایت ایران مدلاین با هدف دستیابی آسانتراطلاعات طبی/بهداشتی برای همگان ، بویژه پزشکان و پیراپزشکان ، اقدام به انتشاراین سایت نمود. سایت کنونی که بدنبال تغییرات کلی واساسی برمبنای توصیه ها و پیشنهادات شما عزیزان دستخوش دگرگونی وسیعی شد، حاصل ساعتها تلاش گروه طراحی ، نویسندگان، هنرمندان وپزشکان همکارسایت رابه شما جویندگان علم ودانش ارائه می دهد. معهذا بازهم درانتظار نظرات همه شما هستیم.هدف اصلی سایت، ارائه اطلاعا ت جامع علوم پزشکی و بهداشت و تمام شاخه های وابسته به آن می باشد.لذا استدعا داریم هرگونه کمبودی دراین زمینه رابه ما یادآوری نمائید.

متاسفانه سایت کاملی که تمامی اطلاعات موردنیازشما رادرزمینه علوم پزشکی و حرف وابسته فراهم نماید به زبان فارسی موجودیت نیافته بود، وجهت دستیابی به موضوعات مورد نظرلازم بود تمامی سایتهای فارسی /غیرفارسی راجستجو کنید تا شاید برحسب تصادف به اطلاعات موردنظرتان دسترسی بیابید.